• Vstupy do galerie
  • Vjezdy pro automobily
  • Zásobování

Základní informace o projektu Šantovka

Multifunkční projekt Šantovka vyrůstá v místě původního areálu továrny MILO Olomouc a představuje celkovou revitalizaci území v těsném sousedství historického centra města. Na ploše o celkové výměře 11 ha zde postupně vyroste moderní městská čtvrť s objekty pro bydlení, obchod i administrativu.

První fází celého projektu je výstavba nákupní Galerie Šantovka, která nabídne více než 46.000 m² pronajímatelných ploch s přibližně 180 obchodními jednotkami a 1000 parkovacími místy.

Návštěvníci zde najdou desítky obchodů s módními značkami, prodejny se sportovním zbožím, útulné kavárny a kvalitní restaurace, velký supermarket, služby pro veřejnost, multikino s 8 promítacími sály i bowlingovou arénu s 18 drahami.

Součástí projektu jsou i oddychové zóny na břehu Mlýnského potoka a především nová tramvajová trať spojující historické centrum se sídlištěm Nové sady na jihu města. Otevření Galerie Šantovka je plánováno na podzim roku 2013.

Na výstavbu Galerie Šantovka naváže nová bytová čtvrť Rezidence Šantovka v jižní části rozvojového území. Unikátní umístění u řeky Moravy a v dochozí vzdálenosti od historického centra a městských parků předurčuje lokalitu k výstavbě kvalitních bytů střední a vyšší cenové kategorie s výjímečnou architektonickou hodnotou.

Poslední fází projektu bude výstavba ve východní části území, kde se počítá se zástavbou městského typu, tedy s bytovou, obchodní i administrativní funkcí.

CZE | ENG