INTERAKTIVNÍ MAPA

Najeďte myší nad barevné menu vlevo dole,
případně potvrďte zvolenou položku kliknutím.
  • Lokalita Šantovka
  • Univerzita Palackého
  • Centrum města
  • Olomoucké parky
  • Autobusy
  • Železnice
  • Tramvaje

Lokalita Šantovka

Lokalita multifunkčního areálu Šantovka se nachází v samotném srdci hanácké metropole. Na pozemcích bývalého továrního areálu Milo Olomouc o celkové rozloze téměř 11 ha vznikne v několika fázích nová městská čtvrť. První fázi celkové revitalizace bude představovat nákupní Galerie Šantovka. V jižní části území pak naváže výstavba moderních rezidenčních objektů o více než 500 bytech středního a vyššího standardu. Třetí etapu rozvoje představuje výstavba administrativního komplexu a dalších objektů rezidenční a smíšené funkce.

Univerzita Palackého

Olomouc je významným centrem vzdělanosti a kultury. Univerzita Palackého vznikla v roce 1573 a je tak druhou nejstarší univerzitou v České republice. Převážná většina univerzitních aktivit se nachází v historických budovách přímo v památkové rezervaci chráněné UNESCO, škola však v rámci rozvoje investuje i do výstavby moderních budov. V současné době má univerzita osm fakult a studuje na ní přibližně 21.000 studentů.

Univerzitní areál na Třídě 17. listopadu sousedí s novou čtvrtí a vedení vysoké školy plánuje otevřít informační centrum v Galerii Šantovka.

Centrum města

Olomouc se pyšní druhou největší památkovou rezervací v České republice a od roku 2000 je díky baroknímu sloupu Nejsvětější Trojice zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Olomouc je krajským městem, sídlem starobylé univerzity i arcibiskupství. Poloha v centru Moravy i výborné napojení na páteřní dálniční a železniční síť předurčila městu stát se atraktivní destinací pro turisty, obchodníky i podnikatele. Olomouc je také kulturním, společenským a hospodářským centrem regionu.

Historické centrum města je od lokality Šantovka vzdáleno 10 minut chůze.

Olomoucké parky

Olomouc je městem několika významných a unikátních parků. Pod středověkými městskými hradbami se nachází Bezručovy sady s botanickou zahradou, ve které je umístěno známé rozárium s expozicí růží a dalších rostlin. Významnou ozdobou města jsou i Smetanovy sady s unikátní Rudolfovou alejí. Smetanovy sady jsou také domovem olomouckého výstaviště, které proslulo zejména každoroční výstavou květin Flora Olomouc.

Bezručovy sady budou přímo dostupné z druhého podlaží Galerie Šantovka po lávce pro pěší. Smetanovy sady jsou vzdáleny asi 2 minuty chůze.

Autobusy

Nedílnou součástí systému veřejné dopravy v Olomouci je kromě sítě tramvajových tratí i autobusová doprava.

Nedaleko projektu Šantovka je důležitý dopravní uzel Tržnice, kde zastavují linky MHD přijíždějící ze všech částí města i příměstské autobusy.

Železnice

Olomouc je regionálním centrem dopravy a významným železničním uzlem pro osobní, ale i nákladní dopravu. Má přímé napojení na Polsko, Rusko, Slovensko a je jednou ze zastávek SC Pendolino na trati Praha-Ostrava.

Nejbližší železniční stanice Olomouc - Smetanovy sady je od Šantovky vzdálena cca 300 metrů.

Nová tramvajová trať

Součástí multifunkčního projektu Šantovka je i výstavba nové tramvajové trati, která propojí historické centrum s jižními částmi města. Investor Šantovky při této stavbě úzce spolupracuje s olomouckým magistrátem a ponese významnou část nákladů na vybudování nové infrastruktury.

Zastávka tramvaje bude přímo před vchodem do Galerie Šantovka.

CZE | ENG